tel.
515 911 112
Pn - Pt od 9:00 do 17:00
Sobota od 10:00 do 14:00
  • Zapraszamy kierowców aut osobowych i dostawczych
  • Gwarantujemy najwyższą jakość usług i konkurencyjne ceny
  • W naszym warsztacie zrobisz przegląd, naprawisz auto i kupisz opony

Wulkanizacja

Poszła opona w samochodzie na obwodnicy Gdańska? Jesteś niedaleko Kowali? Zadzwoń do nas lub przyjedź na dojazdówce. W Serwisie Premium zaradzimy wszystkim problemom związanym z oponami.

Wulkanizacja jest procesem fizyko – chemicznym towarzyszącym produkcji oraz obróbce gumy. Wulkanizacja, z niewielkimi modyfikacjami przeprowadzana jest od pierwszej połowy XIX wieku, kiedy to odkrył ją Charles Goodyer. Siarkę rombową miesza się z kauczukiem, nanosi na bębny zwane kalandrami, gdzie temperaturze 150 °C następuje reakcja sieciowania. Twardość lub miękkość gumy uzależniona jest od warunków wulkanizacji, rodzaju kauczuku oraz użytych proporcji siarki do kauczuku. W przypadku naprawy opon samochodowych , wskazana jest w wielu uzasadnionych technologicznie przypadkach wulkanizacji na gorąco. Stąd ważne, aby dobry warsztat wulkanizacji wyposażony był w urządzenie do wygrzewania opon. Fakt, że łatwiej i szybciej naprawić opony metodami chemicznymi, bez użycia wysokiej temperatury, jednak doświadczony wulkanizator musi ocenić, czy szybki, łatwiejszy i mniej może kosztowny sposób naprawy ogumienia jest całkiem bezpieczny dla użytkownika pojazdu. Wulkanizacja to proces skomplikowany, w trakcie którego niezbędny jest ciągły nadzór, gdzie trzeba mierzyć, sprawdzać i korygować.

Wulkanizacja w Serwisie Premium Kowale:

  • Wymiana opon
  • Naprawa opon
  • Wywarzanie kół
  • Dostawa i montaż opon w cenach internetowych

Proponujemy naszym klientom również usługę przechowywania opon poza sezonem.

Dla klientów, którzy nigdy nie mają czasu, mamy rewelacyjne rozwiązanie – przechowywane u nas opony na felgach przygotujemy na konkretną godzinę, umówioną z klientem, dzięki czemu proces wymiany opon z letnich na zimowe i zimowych na letnie zajmie tylko 15 minut!