tel.
515 911 112
Pn - Pt od 9:00 do 17:00
Sobota od 10:00 do 14:00
  • Zapraszamy kierowców aut osobowych i dostawczych
  • Gwarantujemy najwyższą jakość usług i konkurencyjne ceny
  • W naszym warsztacie zrobisz przegląd, naprawisz auto i kupisz opony

Tłumiki

Serwis Premium – naprawa i wymiana tłumików samochodowych w Gdańsku i Kowalach

Prawidłowo zamontowany tłumik ma wpływ na wyciszenie hałasu silnika. Jednak jego drugą niezwykle ważną cechą jest jego właściwość dotycząca redukcji szkodliwych spalin właściwe odprowadzenie toksycznych wyziewów na zewnątrz auta, a nie, jak może się zdarzyć przy tłumiku dziurawym lub wykonanym ze złej jakości materiału, do wewnątrz pojazdu. Spaliny, praktycznie niewyczuwalne, grożą poważnym w skutkach zatruciem, możliwą utratą przytomności. Lepiej nie myśleć, co może się wówczas zdarzyć z jadącym bezwładnie autem.

Konstrukcja układu wydechowego samochodu jest coraz bardziej skomplikowana. Auta wyposażone są w nowoczesne komory spalania, wtryski paliwa. Zawory i tym podobne, co naraża samochód, przy źle dobranym tłumiku, na obniżenie parametrów mocy silnika przy równoczesnym zwiększeniu zużycia paliwa. Źle dobrany tłumik może również stać się przyczyną, w ekstremalnym przypadku, przegrzania i spalenia silnika.

Każdy model auta ma dedykowany sobie model tłumika, wykonany wg zaleceń producenta danego samochodu. Każdy tłumik, który montujemy do pojazdu, posiada certyfikaty przeprowadzonych badań dotyczących jakości silnika. Nie tylko wysoka jakość jest ważna przy doborze odpowiedniego tłumika. Również odpowiednie wyregulowanie układu wydechowego ma swoje znaczenie, ze względu na fakt, że tłumik pracuje w ekstremalnie wysokich temperaturach wewnątrz i niskich zewnątrz, będąc równocześnie narażony na silnie korozyjne oddziaływanie wydalanych spalin. Na korozję tłumik jest narażony również z zewnątrz, będąc narażonym na działanie kamieni, piasku i błota, uderzenia w nierównościach i dziurach w jezdni, co dodatkowo ma negatywny wpływ na zawieszki i złącza.

Zadaniem tłumika, nie jest dziś tylko redukcja spalin i stłumienie hałasu. Dziś tłumik, i cały układ wydechowy ma znaczący wpływ na sprawność samochodu. I tylko od Państwa, jako właścicieli samochodu zależy jego pełna sprawność.

Tłumiki samochodowe w Serwisie Premium Kowale:

  • Wymiana tłumików
  • Naprawa tłumików
  • Spawanie tłumików