tel.
515 911 112
Pn - Pt od 9:00 do 17:00
Sobota od 10:00 do 14:00
  • Zapraszamy kierowców aut osobowych i dostawczych
  • Gwarantujemy najwyższą jakość usług i konkurencyjne ceny
  • W naszym warsztacie zrobisz przegląd, naprawisz auto i kupisz opony

Elektryka samochodowa

Elektryka samochodowa Gdańsk – Kowale w Serwisie Premium! Zapraszamy!

W nowoczesnych samochodach elektryka to nie tylko komfort czy luksus, ale codzienność. Współczesny samochód najeżony jest kablami, kabelkami, przełącznikami, układami, nie tylko elektrycznymi ale i elektronicznymi.

Podstawowym elementem samochodowej instalacji elektrycznej jest akumulator i alternator, jako źródła prądu, odbiorniki, takie jak rozrusznik, oświetlenie, układ zapłonowy i inne. Jej częścią składową są wiązki przewodów, czyli kabli, oraz elementy instalacyjne – bezpieczniki, złącza etc

Instalacja elektryczna w samochodzie osobowym posiada napięcie znamionowe 12 V, w autobusach i autach ciężarowych 24 V. W autach produkowanych obecnie spotyka się instalacje elektryczne jednoprzewodowe, nazywane też dwuprzewodowymi nieizolowanymi od masy. Oznacza to, że biegun dodatni instalacji łączy się z odbiornikami energii elektrycznej, a ujemny z masą pojazdu. Masa pojazdu w tym przypadku oznacza wszelkie metalowe elementy nadwozia i podwozia samochodu.

Oprócz alternatora i akumulatora sukcesywnie należy sprawdzać stan instalacji elektrycznej, kontrolować zaciski i połączenia, które są powodem wielu kłopotliwych usterek. Skorodowane zaciski spowodują niedomagania, którym nie zaradzi nowy akumulator, a mogą być przyczyną problemów z rozruchem silnika, regulatorem napięcia, zwłaszcza, gdy do braku kontaktu na zaciskach dojdzie w czasie jazdy, na skutek przepięć, skoków. Wynika to z dodatkowej funkcji akumulatora, który nie tylko jest magazynem energii, ale też kondensatorem, pełniącym funkcję ochronną.

Kontrolować się powinno oświetlenie, kabel masowy, zwłaszcza w miejscu, gdzie łączy się z karoserią.

Elektryka samochodowa w Serwisie Premium Kowale koło Gdańska:

  • wymiana akumulatorów
  • wymiana żarówek
  • naprawa elektryki