tel.
515 911 112
Pn - Pt od 9:00 do 17:00
Sobota od 10:00 do 14:00
  • Zapraszamy kierowców aut osobowych i dostawczych
  • Gwarantujemy najwyższą jakość usług i konkurencyjne ceny
  • W naszym warsztacie zrobisz przegląd, naprawisz auto i kupisz opony

Diagnostyka samochodowa

Diagnostyka samochodowa ma zapewnić, że stan techniczny twojego samochodu jest bez zarzutu, a jazda nim będzie bezpieczna.

Mieszkasz w Gdańsku lub Kowalach? Pamiętaj o regularnym diagnozowaniu swojego pojazdu. Z jaką prędkością jeździsz po obwodnicy? Lepiej jechać autem sprawnym i pewnym na 100 % czy na słowo honoru? Lepiej zajedź do Kowali!

Oczywiście, przeglądy i diagnostyka nie mogą być kwestią przypadku, lecz zaplanowanych w czasie działań, których terminy przypadają co 20 tysięcy kilometrów lub przynajmniej raz w roku. Można również wykonać diagnostykę auta przed planowanym zakupem, sprzedażą, lub po prostu – daleką podróżą. Standardowo diagnostyka obejmuje sprawdzenie obu układów hamulców, zarówno podstawowego, jak i awaryjnego, kontroli podlega stan zużycia klocków i tarcz, ewentualnych wycieków płynu hamulcowego. Podczas diagnozy sprawdza się stan zawieszenia pojazdu, kontroluje luzy w układzie kierowniczym, sprawdza filtry w samochodzie. Mechanik przeprowadzający diagnozę powinien sprawdzić ewentualne wycieki płynów eksploatacyjnych, sprawdzić stan ogumienia i sprawność instalacji elektrycznej. Podczas diagnozy układu kierowniczego sprawdza się końcówki drążka kierowniczego, przegub kulowy i luzy powstałe na skutek jego zużycia.

Skrupulatnej ocenie podlega stan wahaczy, drążków reakcyjnych, sworzni, elementów układu resorowania i amortyzacji.

Dodatkowo wykonuje się komputerową diagnostykę usterek. Komputerowa diagnostyka usterek pozwala odczytać kody usterek zapamiętanych przez system elektroniczny pojazdu, co pozwala szybko ustalić przyczynę awarii.

Dzięki diagnozie wiesz, czy twoje auto posiada odpowiednią przyczepność na drodze, czy jest bezpieczne dla użytkowników . Ważne jest, aby diagnostyka samochodu przebiegała dwutorowo – zarówno za pomocą komputera, jak i manualnie, przeprowadzanej przez doświadczonego mechanika.

Diagnostyka samochodowa w Serwisie Premium Kowale:

  • diagnostyka komputerowa profesjonalnym testerem
  • kasowanie błędów
  • obsługa układów elektronicznych
  • diagnostyka manualna