tel.
515 911 112
Pn - Pt od 9:00 do 17:00
Sobota od 10:00 do 14:00
  • Zapraszamy kierowców aut osobowych i dostawczych
  • Gwarantujemy najwyższą jakość usług i konkurencyjne ceny
  • W naszym warsztacie zrobisz przegląd, naprawisz auto i kupisz opony

Geometria kół 3D

Wolno i szybko jeżdżącym mieszkańcom Gdańska i Kowali oferujemy w Serwisie Premium geometrię kół 3D!

Pojęcie geometria kół 3D znane jest większości kierowców, nie do końca natomiast kierowcy wiedzą dokładnie co to jest. Tracking czyli geometria kół, to taka regulacja kątów kół, by znajdowały się one w możliwie idealnie prostopadle do podłoża i równolegle do siebie pozycji. Zbieżność kół jest jednak tylko jedną ze składowych geometrii kół, należą do niej również kąt pochylenia sworznia zwrotnicy, kąt wyprzedzania osi sworznia zwrotnicy. Na skutek ruchu, nierówności podłoża, parametry te ulegają stopniowej zmianie, uniemożliwiając pełną kontrolę nad pojazdem, komfort oraz bezpieczeństwo jazdy, a także prawidłowe zużycie paliwa a także ogumienia. Kontrola geometrii kół powinna być przeprowadzona co najmniej raz w roku, a także przy zakupie auta używanego.

Objawy złej geometrii kół:

  • Ściąganie auta na boki podczas jazdy
  • Brak stabilności na drodze podczas jazdy
  • Brak natychmiastowej reakcji samochodu na ruch kierownicą
  • Piszczenie opon podczas jazdy w zakręcie

Do skontrolowania geometrii kół powinno skłonić kierowcę każde uderzenie kołami w wysoki krawężnik, najazd na dziurę w drodze czy niewielka kolizja.

Zanim diagnosta przystąpi do mierzenie geometrii kół, powinien sprawdzić stan metalowo – gumowych elementów łączących wahacze z nadwoziem, czyli silentbloków, sworzni wahaczy oraz drążków kierowniczych i ich końcówek. Wypracowane wymienione elementy mogą dać objawy podobne do źle ustawionej zbieżności.

Geometria 3D to taki sposób ustawiania zbieżności kół i osi jezdnych samochodu, który wykorzystuje technologię trójwymiarowego obrazu, co pozwala na szybkie i precyzyjne ustawienie zbieżności.