tel.
515 911 112
Pn - Pt od 9:00 do 17:00
Sobota od 10:00 do 14:00
  • Zapraszamy kierowców aut osobowych i dostawczych
  • Gwarantujemy najwyższą jakość usług i konkurencyjne ceny
  • W naszym warsztacie zrobisz przegląd, naprawisz auto i kupisz opony

Układ chłodzenia

Serwis Premium w Kowalach koło Gdańska – naprawy układu chłodzenia w samochodach osobowych i dostawczych

Silnik do pracy potrzebuje optymalnych temperatur, za które odpowiada w samochodach układ chłodzenia. Jego zadaniem jest chłodzenie silnika wtedy, gdy grozi mu przegrzanie, ale zimą, układ chłodzenia odpowiada za utrzymanie temperatury, w której mieszkanka paliwowo – powietrzna będzie mała optymalne warunki do spalania. Temperatura pracy silnika ma ogromne znaczenie dla jego żywotności. Praca w optymalnej temperaturze chroni go przed wilgocią, chroni wnętrze silnika przed korozją. W przypadku silników wysokoprężnych temperatura cylindrów ma wpływ na spalanie mieszanki i właściwą pracę silnika w momencie jej zapłonu. Układ chłodzenia odpowiada też za ogrzewanie kabiny pasażerskiej. Elementem układu chłodzenia jest nagrzewnica, z której ciepłe powietrze dostaje się wentylatorem do kabiny.

Objawem uszkodzenia w obrębie układu chłodzenia jest zbyt wysoka temperatura silnika.

Nie wolno dopuścić do przegrzania silnika, gdyż grozi to jego zniszczeniem. tak samo, jak nie można dolewać chłodnego płynu chłodzącego do rozgrzanego, gdyż grozi to dużymi uszkodzeniami. Można natomiast dolać do układu chłodzenia wodę, natomiast nie wolno dopuścić do jej zamarznięcia. Z kolei zbyt wysoka temperatura może być zabójcza, dla części silnika, które rozszerzają się pod jej wpływem i mogą powodować dalsze uszkodzenia,

Temperatura cieczy chłodzącej na wlocie z silnika powinna mieścić się w przedziale od 85 do 90 stopni Celsjusza. Płyn chłodniczy znajduje się w ciągłym ruchu.

Układ chłodniczy w Serwisie Premium Kowale:

  • Wymiana płynu chłodniczego
  • Płukanie układów chłodzenia
  • uzupełnianie układu chłodzenia chłodnym płynem lub wodą destylowaną