tel.
515 911 112
Pn - Pt od 9:00 do 17:00
Sobota od 10:00 do 14:00
 • Zapraszamy kierowców aut osobowych i dostawczych
 • Gwarantujemy najwyższą jakość usług i konkurencyjne ceny
 • W naszym warsztacie zrobisz przegląd, naprawisz auto i kupisz opony

Wiosna to czas wymiany opon, ale nie tylko

Zdecydowana większość kierowców korzysta z opon sezonowych, w związku z tym w nadchodzących tygodniach czeka ich zmiana opon. To bardzo ważne, żeby dopasować ogumienie do warunków panujących na drodze. Co jeszcze powinniśmy zrobić, w związku ze zmieniająca się porą roku?

Zmiana opon na wiosnę

Zmiana opon to niezbędna czynność, którą powinni wykonać wszyscy właściciele aut z oponami sezonowymi. Podobno korzysta z nich pond 90% kierowców! Nic, dziwnego. Dopasowanie ogumienia do warunków panujących na drodze ma bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo.

Kiedy zmienić opony

To jedno z najczęściej zadawanych pytań. Odpowiedź na nie jest prosta i jednoznaczna, ponieważ wszystko zależy od pogody, a mimo prognoz nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć jej w stu procentach.

Przyjmuje się, że należy to zrobić kiedy średnia temperatura na zewnątrz utrzymuje się w okolicach siedmiu stopni Celsjusza. Jeżeli taki stan utrzymuje się przez dłuższy czas, warto umówić się na wizytę w warsztacie.

Co z „zimówkami”

Kolejna bardzo często poruszana przez kierowców kwestia, jednak już nie tak często mówi się o niej głośno.

Jeżeli Twoje opony nadają się jeszcze do użytku, należy przechować je w odpowiednich warunkach do następnego sezonu. Pamiętaj, że uszkodzone opony lub te ze startym bieżnikiem, mogą narazić Cię na niebezpieczeństwo i nie spełnić swojej funkcji.

Nie masz gdzie przechowywać opon – możesz to zrobić w naszym serwisie. Oferujemy przechowywanie opon poza sezonem w warunkach, które będą zapobiegały ich uszkodzeniu.

Twoje zimówki nie nadają się już do użytku? Poddaj je utylizacji. W żadnym wypadku nie pal i nie wyrzucaj do śmietnika czy lasu! Takim postępowaniem pomożesz chronić środowisko.

Samodzielnie czy w warsztacie

Są osoby, które żeby zaoszczędzić kilka groszy, decydują się na samodzielne zmienianie opon. Innym argumentem jest to, że wizyta w warsztacie zabiera zbyt wiele czasu i trzeba tak dodatkowo jechać, a w domu możesz to zrobić kiedy masz czas.

Pamiętaj, że samodzielne zmienianie opon przez osobę, nie posiadającą odpowiedniej wiedzy i doświadczenia może skończyć się tragicznie.

W naszym warsztacie Twoje opony zostaną zmienione przez profesjonalistę, więc masz gwarancję bezpieczeństwa ich użytkowania. Jeżeli dodatkowo chcesz zmienić wielkość bądź szerokość opon, żeby zmienić wygląd auta, podpowiemy Ci jakie wybrać, żeby nie stracić na przyczepności.

Zmiana opon wcale nie musi trwać godzinę – u nas po wcześniejszym umówieniu, przygotowujemy wszystko, więc zmiana opon trwa 15 minut!

Warto zrobić na wiosnę


Na wiosnę warto zadbać również o inne sprawy, aby podróżowanie było nie tylko komfortowe ale i bezpieczne. Skup się przede wszystkim na:

 • wyczyszczeniu auta po zimie z zewnątrz(zwróć uwagę na sól – może powodować uszkodzenia lakieru i podwozia);
 • zmień opony;
 • wymień wycieraczki;
 • sprawdź stan uszczelek;
 • posprzątaj wnętrze – w kabinie po zimie zostaje dużo brudu i kurzu, jak i niepotrzebnych przedmiotów;
 • wymień olej i uzupełnij płyny;
 • sprawdź stan układu hamulcowego;
 • wyczyść i nabij klimatyzację;
 • sprawdź stan oświetlenia – w razie potrzeby wymień żarówki i odpowiednio wyreguluj światła.