tel.
515 911 112
Pn - Pt od 9:00 do 17:00
Sobota od 10:00 do 14:00
  • Zapraszamy kierowców aut osobowych i dostawczych
  • Gwarantujemy najwyższą jakość usług i konkurencyjne ceny
  • W naszym warsztacie zrobisz przegląd, naprawisz auto i kupisz opony

Kiedy sprzedać auto? Podpowiadamy

Auto ma ułatwiać życie. Kiedy przestaje to robić, powinno się dokładnie przemyśleć decyzję o sprzedaży.


Auto, które zaczyna psuć się na potęgę, jest radością i sensem życia mechanika, podporą warsztatu, nadzieją na kasę, ale zmorą właściciela, spędzają mu sen z powiek. Jako, że my w Serwis Premium dbamy o swoją opinię, a klientów naciągać nie mamy w zwyczaju, to tak ogólnie mamy dla Ciebie kilka sugestii odnoszących się do rozstania ze starym gratem.

Po pierwsze, awarie, duże, małe, częste i kosztowne – przemyśl, czy jeszcze ci się opłaca auto trzymać.

Naprawy bywają kosztowne, akurat my to wiemy doskonale. No i wiemy, że nie każdego na nie po prostu stać. Jeśli musisz się zapożyczać na naprawy gruchota, to nie rokuje dobrze. Zwłaszcza, jeśli od auta oczekujesz bezawaryjności, a on więcej czasu spędza u nas niż pod własnym domem… Skomplikowane i drogie w naprawie awarie to jedno, ale są też takie egzemplarze, które psują się teoretycznie tanio, ale dużo. Bardzo dużo. A zebranie razem drobnych kwot zostawianych w warsztacie może cię lekko przerazić. Najbardziej zaś odczuwalne jest korzystanie z komunikacji miejskiej, mimo teoretycznego posiadania własnych czterech kółek. Rower chyba wyjdzie taniej…

Są awarie, które zwiastują kłopoty.

Jak ciemne chmury na niebie wiszą burze i deszcze, tak gdy pojawiają się pewnego rodzaju usterki, nie ma siły, będzie leciało dalej z siła lawiny. Staramy się naszym klientom podpowiadać przewidywany przez nas rozwój sytuacji, ale ostatecznie każdy ma swój rozum, więc zamiast czekać na rozwój sytuacji, powinien sam dmuchać na zimne, czyli albo zrobić dokładny przegląd i zainwestować w naprawę, albo sprzedać felerną brykę, gdy tylko zaczyna cię w niej coś niepokoić. Pamiętaj też, z na mechaniczne usterki nie ma cudów, same się nie robią i nie naprawiają, a to oznacza, że jeśli zepsuł się drobiazg, który zlekceważysz, to za chwilę zepsuje się coś innego, co będzie znacznie więcej kosztowało.

 

Po drugie, skalkuluj koszty naprawy

 

Bo jeśli kasę którą miałby wydać na naprawę weźmiesz, dołożysz do niej to, co dostaniesz po sprzedaży grata, to może będziesz miał ato bardziej sprawne i przyjazne bardziej właścicielowi niż warsztatowi? Chociaż, z naszego punktu widzenia lepiej naprawiać grata, to jednak, uczciwie stawiając sprawę, ważniejsze jest bezpieczeństwo właściciela auta, a z nowym przecież i tak przyjedziesz na przegląd, drobne naprawy eksploatacyjne, doceniając naszą uczciwość, prawda?

 

Oczywiście, będąc przywiązanym do danego egzemplarza, możesz inwestować na przykład w generalny remont silnika, albo w jego wymianę.

 

My z przyjemnością zrobimy dla ciebie remont silnika, dlaczego nie? A tak na poważnie. Gdy na przykład twoje auto jest żywcem zjadane przez rdzę, do tego stopnia, że w nocy słychać, jak rdza go zjada, przemyśl, czy opłaca ci się robić naprawę blacharsko lakierniczą. Nie dość, że drogi interes, to jeszcze, kiedy ostatecznie będziesz auto sprzedawał, to i tak nikt ci nie uwierzy, że robiłeś blachy bo je zjadła rdza. Większość klientów będzie i tak wietrzyła podstęp ze stłuczką na drodze. I twoje auto może nalge dostać łatkę pokolizyjnego.

 

Po trzecie, funkcjonalność samochodu.

 

Wśród innych przyczyn, dla których powinieneś zastanowić się nad sprzedażą auta, jest brak jego funkcjonalności. Jedziesz półciężarówką, która pożera ogromne ilości paliwa, a nie masz na nią miejsca pod blokiem, a dojeżdżając codziennie do pracy masz wrażenie, że częściej stoisz na stacji paliw, niż pod sklepem, a twoja pensja w standardowej wysokości, czyli wiesz, jakiej, zupełnie nie daje rady z samym tankowaniem smoka, a tymczasem to jeszcze trzeba dom utrzymać, rachunki zapłacić etc. Albo z kolei jeździsz małą, sportową zabaweczką,  w którą musisz zapakować dzieci i żonę do lekarza albo na wczasy… I psa jeszcze… Taa, auto praktyczne, aż starch!

 

A, i zanim kupisz inne auto.

 

Zanim zapłacisz, popytaj, choćby u nas, jak to wygląda z naprawami. Czy części są drogie? naprawy skomplikowane? Bo jeśli kupisz tanio auto, do którego nie dostaniesz na miejscu żarówki czy bezpiecznika, a każda naprawa to będzie czas oczekiwania na zamówione części i kosztowne wyceny,  to człowieku, na Boga, trzymaj się od niego z daleka!

 

Mamy nadzieję, że trochę odpowiedzieliśmy. Auto musi być sprawne, bezpieczne, sprawne i bezpieczne, innej opcji nie ma. Jeśli zaś zaczyna tracić sprawność, przestaje być bezpieczne, to nie nadaje się na drogę i nie powinieneś nim wozić swojej rodziny czy przyjaciół.